Жешки понуди

PIC32CM6408MC00048T-E/U5B
Roving Networks / Microchip Technology

PIC32CM6408MC00048T-E/U5B

UPD48288118AFF-E24-DW1
Rochester Electronics

UPD48288118AFF-E24-DW1

LT6550IMS
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

LT6550IMS

SN74LS266NSRE4
Texas Instruments

SN74LS266NSRE4

SY100EL56VZI TR
Roving Networks / Microchip Technology

SY100EL56VZI TR

LT6658BHMSE-5#PBF
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

LT6658BHMSE-5#PBF

MAX6307UK42D2-T
Maxim Integrated

MAX6307UK42D2-T

LM2574M-3.3/NOPB
Texas Instruments

LM2574M-3.3/NOPB

8N3QV01LG-1095CDI
Renesas Electronics America

8N3QV01LG-1095CDI

LT1996IMS#TRPBF
Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

LT1996IMS#TRPBF

74LVT2952DB,118
NXP Semiconductors

74LVT2952DB,118

VJ0805D1R0CXPAJ
Vishay / Vitramon

VJ0805D1R0CXPAJ

5OQ222KAEAA
Elco (AVX)

5OQ222KAEAA

LD023C682KAB2A
Elco (AVX)

LD023C682KAB2A

CGA5L4X7T2W104K160AE
TDK Corporation

CGA5L4X7T2W104K160AE

B32621A4473K289
TDK EPCOS

B32621A4473K289

LLM315R71A474MA11L
TOKO / Murata

LLM315R71A474MA11L

LD031A2R7BAB2A
Elco (AVX)

LD031A2R7BAB2A

127LBB400M2CC
Cornell Dubilier Electronics

127LBB400M2CC

WK73R3ATTE2701F
KOA Speer Electronics, Inc.

WK73R3ATTE2701F

RNC50H1103BSRE6
Vishay / Dale

RNC50H1103BSRE6

RLR05C2373FSRE5
Vishay / Dale

RLR05C2373FSRE5

RWR89S2R43FRRSL
Vishay / Dale

RWR89S2R43FRRSL

RN73H2ATTD3602B05
KOA Speer Electronics, Inc.

RN73H2ATTD3602B05

ERJ-S08F3321V
Panasonic

ERJ-S08F3321V

ERJ-1TNF1240U
Panasonic

ERJ-1TNF1240U

ERJ-U1DF1020U
Panasonic

ERJ-U1DF1020U

RM02F2373CT
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

RM02F2373CT

RNF14DTD100R
Stackpole Electronics, Inc.

RNF14DTD100R

Истакнати производители

Bosch Sensortec

Bosch Sensortec

IR (Infineon Technologies)

IR (Infineon Technologies)

Intel

Intel

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

Linear Technology (Analog Devices, Inc.)

Micron Technology

Micron Technology

NXP Semiconductors

NXP Semiconductors

Roving Networks / Microchip Technology

Roving Networks / Microchip Technology

STMicroelectronics

STMicroelectronics

Samsung Semiconductor

Samsung Semiconductor

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor

Texas Instruments

Texas Instruments

Xilinx

Xilinx

Зошто Топчип?

Ние можеме да ги решиме вашите најкомплексни потреби за електронска компонента и технологија.

Извори за недостиг на компоненти

Нашите експерти за глобални извори наоѓаат EOL компоненти за да го продолжат животниот век на вашата опрема преку нашата голема линија на проверени добавувачи и водечки во индустријата протоколи за избегнување фалсификат.

Инспекции за квалитет

Нашите искусни квалитетни инспектори и инженери ги обезбедуваат најцврстите протоколи за избегнување и откривање фалсификати во индустријата, обезбедувајќи им на нашите клиенти неспоредлива безбедност на синџирот на снабдување.

Намалување на трошоците

Ние интегрираме иновативни решенија за синџирот на снабдување со електронски компоненти за да ја подобриме вашата крајна линија и да ги намалиме трошоците за сопственост на залихи.

Управување со застареност

Го намалуваме или елиминираме финансиското влијание на вишокот залихи на електронски компоненти и го враќаме вашиот капитал од материјалната загуба.

Жешка продажба на делови

Top